Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Εταιρεία Μεταφοράς Επιβατών Λεμεσού/

Truckoman Atalanta #BBH983

18 october 2022 - Λεμεσός, Αρχιεπισκόπου Λεοντίου Α΄ [Lemesós, Archiepiskópou Leontíou I, linia 71

W związku z wdrażaniem (powolnym) systemu karty Motion (fatalnie działającej) i związanego z nią systemu zapowiedzi głosowych, wyświetlaczy i stron z rzeczywistymi pozycjami autobusów nieco zrewolucjonizowano trasy autobusów podmiejskich w Lemesós, a ściśle to ich oznaczenia. Na stronie karty Motion pojawiły się już nowe trasy, w większości wariantowane z literkami, a niektóre linie dostały swoje klony (71 do 70, 81 do 80 itp.). Pojawiły się też nowe połączenia. Operator nie radzi sobie jednak z aktualizacją rozkładów - zarówno na tejże krajowej stronie, jak i na swojej własnej. Póki co sporo rzeczy pozostaje zagadką, a korzystanie z takich połączeń obarczone jest sporą dozą ryzyka (o czym boleśnie się przekonałem, a nigdy wcześniej na Cyprze nie było takich problemów).
Linia 71 natomiast to wariant 70 wycelowany do Prasteio, przy czym - co ciekawe - linia 70 oficjalnie kursuje do bardzo ciekawego miasteczka Pissouri, ale miałem okazję empirycznie potwierdzić, że de facto autobusy jeżdżą do Avdimou, gdzie należy przesiadać się do busików obsługujących okoliczne miejscowości, w tym Pissouri.

Author: fafax

Truckoman Atalanta #TBBM187

18 october 2022 - Λεμεσός, εμπορικό κέντρο MyMall [Lemesós, centrum handlowe MyMall], linia 7

Przy pierwszych wizytach na Cyprze zakonotowałem sobie, że miejski operator w Lemesós jeździ z reguły nowymi king longami, z wyjątkiem linii peryferyjnych obługiwanych japońskimi busikami, czy podmiejskich, obsługiwanych starymi czołgami, głównie po dawnych przewoźnikach, a jedynie sporadycznie w mieście pojawiają się starsze autobusy (głównie trimbakiri) w spadku po poprzednim miejskim przewoźniku. Tymczasem kontrakt dobiegł końca (teoretycznie trwa już nowy, który ma obfitować w autobusy elektryczne), a mieszanka taborowa jest coraz większa - można spotkać ciekawe wynalazki, odkupione od innych przewoźników, a być może obsługiwane przez nich jako podwykonawców, bo generalnie na Cyprze wszystko opiera się na współpracy rodzinnych firm. To, że mimo zakupu pod kontrakt nowych wozów, wciąż zachodzi potrzeba uzupełniania zasobów taborem używanym, może wynikać z niskiej kultury obsługi technicznej.
Co ciekawe, mieszankę taborową możemy obserwować na liniach, które krążąc po obszarze szerokiego centrum, teoretycznie powinny stanowić trzon komunikacji miejskiej, jak 7, 20 czy 21, ale de facto nikt nimi nie jeździ; powodzeniem cieszy się jedynie mocno turystyczna, kursująca co 10 minut wzdłuż wybrzeża linia 30, obsługiwana wyłącznie "chińczykami".

Author: fafax

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: