Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Εταιρεία Μεταφοράς Επιβατών Λεμεσού/

Isuzu / Trimbakiri #BAW862

14 june 2017 - Λεμεσός, Αρχιεπισκόπου Λεοντίου Α` (ΕΜΕΛ Κεντρικός Σταθμός) [Lemesós, Archiepiskópou Leontíou A` (EMEL Kentrikós Stathmós)], linia 5

A tu kurs "piątki" obsługiwany dużym autobusem, więc do centrum nie pojedzie.

Author: fafax

Comments: 1

Isuzu / Trimbakiri #CAZ 312

17 october 2022 - Άγιος Τύχονας, Ονήσιλου [Ágios Týchonas, Onísilou], linia 25

Pozwólcie że wrzucę kilka fatalnej jakości zdjęć tego pojazdu jako dokumentację klimatu, którego raczej już tam nie zastaniemy. Cóż, gdy na Malcie pojawiła się Arriva, skończyły się czasy, gdy można było się tam udać i pojeździć tymi wszystkimi zabytkami. Żałuję, że pojawiłem się tam dopiero, gdy Arriva uciekła. Trochę ciekawostek jeszcze jeździło, ale to już nie to. Za to kiedy po raz pierwszy przyleciałem na Cypr, była tu już zorganizowana z udziałem funduszy unijnych komunikacja i na pierwszy rzut oka wyglądało to tak, że wszędzie jeździ dość jednolity nowy tabor. Owszem, można się było natknąć w Larnace na stare bedfordy, ale nie miałem odwagi jechać tym w nieznane, bo do tras i rozkładów docierałem przez wiele kolejnych tygodni. Teraz oczywiście żałuję. Natomiast okazuje się, że u wszystkich operatorów wciąż pozostało w użyciu sporo autobusów z minionej epoki, gdy działało to – podobnie jak na Malcie – na zasadzie firm rodzinnych, które dziś weszły w skład koncesjonowanych operatorów jako udziałowcy, sprzedali im tabor lub po prostu z nimi współpracują. Jednak trafiałem na nie stopniowo. Teraz po 10 latach kontrakty się skończyły i zastąpiono je nowymi. W stolicy i Larnace pojawił się nowy operator (ten sam, co na Malcie), natomiast operatorzy z pozostałych dystryktów po długich bojach obronili swoją pozycję, co w praktyce oznacza, że tempo zmian i wymiany taboru będzie wolniejsze, bo mimo nowych umów nikomu nie przeszkadza, że wciąż używają starych autobusów. Tak czy inaczej należy się nastawić, że ciekawostki będą znikać. I tak właśnie takie autobusy Trimbakiri na podwoziach Isuzu czy Hino, które w Lemesos można było trafić na niektórych liniach miejskich, pierwsze odejdą do lamusa (czyli będą rdzewieć gdzieś na bezdrożach, jak to na Cyprze zwykle bywa). W październiku jeszcze na 25 jeździł taki okaz, teraz w styczniu na tej brygadzie spotkałem już citaro odkupionego od dawnego operatora ze stolicy. Tymczasem nie dość, że nie wpadłem wtedy na to, że ta linia ma nie tylko ciekawy tabor, ale też dość malowniczą trasę, to jeszcze trafiłem na coś, co teoretycznie na Cyprze się nie zdarza, czyli dwa dni ciągłej ulewy, więc zdjęcia tego pojazdu mam bardzo słabe. W dodatku pomyliłem się przygotowując sobie rozkłady jazdy i ten tutaj nie dość że w deszczu i pod światło, to jeszcze wziął mnie z zaskoczenia.

Author: fafax

17 october 2022 - Άγιος Τύχωνας, Αμαθούντος [Ágios Týchonas, Amathoúntos], linia 25

Krótka przerwa w jesiennej ulewie.

Author: fafax

Comments: 2

18 october 2022 - Άγιος Τύχονας, Ονήσιλου [Ágios Týchonas, Onísilou], linia 25

I jeszcze jedno knotowate zdjęcie starego trimbakiri, o którym wspominałem tutaj. Wydawało się, że sytuacja jest idealna, bo jedzie sobie ze wzgórza, zoom go pięknie ściąga, no ale potem okazało się, że wszystkie kadry są słabe.

Author: fafax

18 october 2022 - Άγιος Τύχωνας, Αμαθούντος [Ágios Týchonas, Amathoúntos], linia 25

Choć z zewnątrz wygląda czołgowato i przejeżdżając wywołuje wielki huk, przejażdżka tym autobusem to przyjemność - jedzie lekko i dynamicznie. Nadto jakkolwiek z zewnątrz te wynalazki są wielkimi ciekawostkami, o tyle w środku większość jest jednakowa - ot, po prostu autobus regionalny z czterema rzędami miękkich siedzeń (to samo dotyczy bedfordów).
Kartki z numerem linii 12 uświadomiły mi, że w weekendy ten autobus obsługuje na przemian 12 i 25, więc pod tym kątem planowałem następny wyjazd, ale wówczas okazało się, że w dni powszednie kursuje tu citaro, a w weekendy caetano optimo. Bonusem skorzystania z takiego pojazdu była możliwość otrzymania starego papierowego biletu dziennego - z pieczątką z datownika.

Author: fafax

Isuzu / Trimbakiri #TXQ334

4 september 2014 - Επισκοπή, 9ος Δρόμος [Episkopí, 9th Drómos], linia 16

Stare isuzu stoi sobie w centrum wioski w przerwie między szczytami. Tuż obok kupiliśmy na straganie koszyk... truskawek.

Author: fafax

Isuzu / Trimbakiri #TYB542

14 december 2013 - Λεμεσός, Λάμπρου Πορφύρα [Lemesós, Lámprou Porfíra] linia 25

Kolejna pamiątka po dawnych czasach, tym razem isuzu. Obsługuje to zestaw linii peryferyjnych 25 i 31, a polega to z grubsza na tym, że po dojechaniu do pętli w Άγιος Τύχων jako 25 przedziera się na pusto do wioski - Παρεκκλησιά, skąd wraca jako 31, względnie odwrotnie.

Author: fafax

Comments: 1

14 december 2013 - Λεμεσός, Κεφαλληνίας [Lemesós, Kefallinías), linia 25

Wygląda na to, że przy rewolucji w roku 2010 linie autobusowe na Cyprze tworzono tak, by zapewnić dojazd w miarę możliwości wszędzie. Tym sposobem dojeżdżające do położonych od wschodu wiosek linie 12, 13, 25 i 31 kręcą zawiłe slalomy po tych uliczkach, ku utrapieniu kierowców, a pasażerowie - jak widać. Trudno żeby ktoś w tych miejscach czekał akurat na wybrany kurs linii peryferyjnej (żeby nie powiedzieć: podmiejskiej), wykonującej raptem kilka kursów na dzień.
To zupełnie jak dawniej w Płocku linie 5 czy 23 - na mapie niby zapewniały ważne połączenia, np. Wielkiej Płyty z dworcem. W praktyce był to absurd, bo zdarzały się nawet wielogodzinne odstępy między kursami.

Author: fafax

14 december 2013 - Άγιος Τύχων, Ονήσιλου [Ágios Týchon, Onísilou], linia 25

Jedno co trzeba skubańcom przyznać, to że są bardzo dokładni. Tu mamy taką peryferyjną linię z kilkoma kursami, pasażerowie stanowią raczej rzadkość (może w dzień roboczy jest lepiej), a jednak po przebieraniu się z 25 na 31 tablica z tyłu zawsze była zmieniona. W Polsce w ogóle bym na nią nie liczył, na psy zeszły w tej materii nawet komunalne firmy, które kiedyś wyznaczały w tej kwestii standardy. Na przykład w Częstochowie koledzy miłośnicy odnoszą bohaterskie sukcesy usunięcia z dyspozytorni tablic nieaktualnych bądź zmuszenia operatora do stosowania jakichkolwiek tylnych w tramwajach. Jeszcze trochę, to nauczą strażaków, by nie polewać ognia benzyną.
Tu ponadto kierowcy jeżdżą też dość punktualnie, poza faktem, że na dni wolne nie przewidziano im zbyt wielu postojów i czasem się nie wyrabiają. I nawet wożąc muchy z wielkim namaszczeniem podjeżdżają na wszystkie przystanki w małych wioskach. Taka dokładność nie koresponduje ze stereotypem Cypryjczyka, który wszystko ma w nosie i nigdzie się nie spieszy. Być może nacisk na to położono przy reformie z roku 2010, chcąc stworzyć dobrą renomę komunikacji publicznej. No to chyba czas pomyśleć o rozkładach na przystankach.
Widziałem na innych galeriach, że w poprzedniej epoce nikt sobie odwracaniem tablic głowy nie zawracał - autobus miał jedną "25-31" albo "19-22". Ale i teraz spotkałem regionalne 80 z tablicą "31-80".

Author: fafax

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: